Ūla 3 dienų plaukimas

Ūla 3 dienų plaukimas

         – upė, tekanti per rytinį Dzūkijos nacionalinio parko pakraštį, Merkio intakas. Ūlos ilgis 84 km. Dzūkijos nacionaliniu parku teka 25 km. Viena iš vaizdingiausių ne tik parko,bet ir Lietuvos upių,puikiai tinkanti vandens turizmui. Ūla plaukti gana sudetinga:srauni tėkmė , posūkiai, daugybė išvirtusių medžių,bet kartu ir įdomiau.Teka šiaurės vakarų kryptimi,pro Dubičius,Krokšlį, Rudnią,Kašėtas,Pauosupe, Zervynas,Mančiagire ,Žiūrus,Trakiškes,Paūlius, o už jų įteka į Merkį. Žemiau Pauosupės beveik visą Ūlos slėnio plotą užima durpėta salpa, su slėnio pakraščiuose trykstančiais šaltiniais.Nuo Zervynų Ūla kerta kopų ruožą ir iki Mančiagirės teka siauru slėniu su aukštais, nuolat yrančiais skardžiais. Čia kunkuliuoja ir unikalus „Ūlos akies“ šaltinio ežerėlis. Vaizdingos atodangos atsidengia ir toliau: ties Žiūriais,Trakiškiais.
.Žemupyje upė pasiekia moreninį pagrindą ir čia Ūlos dugne gausu akmenų. Ūla į Merkį įteka prie Mardasavo. Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe yra ribojamas.
Ūlos upe plaukti baidarėmis ir kanojomis įsigijus bilietą leidžiama nuo gegužės 1d. iki spalio 1 d., per dieną Ūlos upe gali plaukti ne daugiau kaip 100 vandens turizmo priemonių- 200 asmenų. Bilietus Dzūkijos nacionalinio parko direkcija registruoja ir išduoda platinti „Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacijai“. Ūlos vandens turistinio maršruto įrangos paslaugos mokestis 1 asmeniui/parai –5,8Eur.
Intakai:
Dešinieji –  Nočia,  Kanevėlė,  Mažupis,  Uosupis,  Sienyčia,  Išrūginis;
Kairieji –  Katra,  Lynupis,  Povilnis.

Upės debitas ties Zervynomis yra vidutiniškai 5,58 m³/s, didžiausias – 106 m³/s, minimalus – 0,13 m³/s. Kadangi upę gausiai maitina požeminiai vandenys, jos vandeningumas metų bėgyje kinta nedaug – pavasarį nuteka 39 % metinio nuotėkio, vasarą ir rudenį po 20 %, žiemą 21 %[1].

 

 

 

 

Trijų dienų plaukimai.

1 Plaukimas.

Maršrutas: RUDNIA-KAŠĖTOS-PAUOSUPĖ-ZERVYNOS-MANČIAGIRĖ-ŽIŪRAI-TRAKIŠKIAI-PAŪLIAI-PUVOČIAI-MERKINĖ.
Trukmė: apie 12-14 val, 58 km.
Maršruto pradžia: RUDNIA.
Maršruto pabaiga:MERKINĖ.
Sudėtingumas:SUDĖTINGAS.

 

 

 

 

 

Date

06 May 2018

Tags

Trijų dienų plaukimas
facebook_page_plugin
ltenru
©2024 www.broliubaidares.lt - All Rights Reserved. Designed By Andrius Grudinskas