Varėnė 1 dienos plaukimas

Varėnė 1 dienos plaukimas

       – pietų Lietuvos upė; dešinysis Merkio intakas. Ištakos – Alytaus rajone, šalia Skraičionių kaimo. Aukštupyje teka į šiaurės rytus, vėliau pasuka į pietryčius, žemupyje prateka Varėnio ežerą, Varėnos HE tvenkinys. Įtekanti į Merkį, prie Senosios Varėnos.
Intakai:
dešinieji – Niedulė, Svetus,  Abista;
kairieji – Žiegždupis, Žižma,  Dusmena,  Musė..

⦁ Upė – vietomis stačiais smėlėtais krantais, iki 2,5 m gylio, apie 5 m pločio, vagos nuolydis 152 cm/km. Upės slėnyje gausu ⦁ šaltinių Vasarą vandens lygis priklauso nuo Varėnos HE. Žemupyje sudarytas 10 ha ⦁ Varėnos HE tvenkinys.
⦁ Varėnės upė labai tinka ⦁ vandens turizmui. Pakeliui gėrimasi keturiais skirtingais jos tipais. Pradėjus nuo ⦁ Pamusių, ji siaura ir labai vingiuota – tačiau gana gili, vėliau vingiuodama teka pelkėtu slėniu. Tačiau laikas nuo laiko pievas pakeičia smėlėti skardžiai. Už Varėnio ežero ji sekli, joje gausu išvartų ir kitokių kliūčių, – ir tuo ji primena ⦁ Ūlą. Prieš Senąją Varėną ji užtvenkta ir todėl išsiplečia į platoką tvenkinį,Toliau galima persinešti baidares per užtvanką ir paplaukę kiek daugiau nei kilometrą per Senąją Varėną išlipti ties Varėnės žiotimis į Merkį.Vienos dienos plaukimas

1 Plaukimas.

Maršrutas: Babriškių kaimas-Varėnės/Merkio santaka
Trukmė: apie 5-7 val, 17 km.
Maršruto pradžia: Babriškių kaimas.
Maršruto pabaiga: Senoji Varėna,Varėnės/Merkio santaka.

Sudėtingumas: Sudėtingas

 

 

 

 

Date

06 May 2018

Tags

Vienos dienos plaukimai
facebook_page_plugin
ltenru
©2024 www.broliubaidares.lt - All Rights Reserved. Designed By Andrius Grudinskas