Grūda 2 dienų plaukimas

Grūda 2 dienų plaukimas

         – upė pietinėje Lietuvos dalyje, Dzūkijoje, Varėnos rajone, Dzūkijos nacionaliniame parke; Merkio kairysis intakas.
Prasideda netoli Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos, Gudų girioje telkšančiame ežere, vadinamame tuo pačiu – Grūdos vardu. Tai lygumų upė, ramiai kilpuojanti ir neskubriai nešanti savo vandenis per Dainavos lygumą. Puvočiuose įteka į Merkį. Dėl smėlėto grunto ir augančių miškų ši upė pasižymi vandens skaidrumu ir vėsumu. Kadangi ji daugiausia maitinama požeminių šaltinių, todėl ne kiekvieną žiemą upė užšąla. O ir dažną sausą vasarą ji išlieka gana vandeninga ir praplaukiama.
Intakai: Musteika ir Dorupis (dešinieji).
Grūda teka pro Kabelių, Darželių, Marcinkonių, Kašėtų, Puvočių kaimus. Upės žemupys ir dalis vidurupio paskelbta Grūdos hidrografiniu draustiniu. Vagos vidutinis nuolydis – 95 cm/km.
Plaukiant vienu iš populiariausių Grūdos maršrutų nuo Šaudzyklos kalno galima pasigrožėti Grūdos kilpomis, kurios susisukusios lyg siūlai. Upė – itin vingiuota,nešanti savo vandenis per ypač vaizdingus pušynus,upės žemupys sraunus ir su daugybe rėvų, kur netrūksta užvartų.Labai tinka plaukti pavasarį ir rudenį kada upė būna patvinusi.

 

Dviejų dienų plaukimas.
1 Plaukimas.
Maršrutas: Darželių kaimas – Kašėtų kaimas. .
Trukmė: vienos dienos apie 6 val. 23 km.
Maršruto pradžia: Darželių kaimas.
Maršruto pabaiga: Kašėtų kaimas.
Sudėtingumas: Sudėtingas.

 

 

Date

16 May 2018

Tags

Dviejų dienų plaukimai
facebook_page_plugin
ltenru
©2023 www.broliubaidares.lt - All Rights Reserved. Designed By Andrius Grudinskas